Ontwikkeling van een tweede taal, naast die van een gesproken taal is van wezenlijk belang. Ik heb het dan niet over een extra gesproken taal, maar over een een innerlijke emotionele gevoelstaal als tweede taal. Deze gevoelstaal hoort op eenzelfde speelse manier zoals de gesproken taal ontwikkeld te worden. Muziek activeert bij jonge kinderen bij uitstek deze innerlijke gevoelstaal. Met muziek en muzieklessen oefent het jonge kind al spelenderwijs gevoelens kenbaar te maken en daarmee om te gaan.
Uit onderzoek blijkt dat de hersenen van jonge kinderen met muziek extra gestimuleerd worden. Ook de gesproken taal blijkt verder te zijn ontwikkeld op drie jarige leeftijd als een jong kind muzieklessen heeft gehad. En wanneer de fijne en grove motoriek en de hand-oogcoordinatie ontwikkeld raakt, kunnen ook anderen expressievakken, zoals beeldende vorming, dans, drama meer slagingskansen hebben. Voor deze expressievormen is de innerlijke emotionele taal ook de basis. En een innerlijke emotionele taal heb je niet zomaar vanzelf. Die ontwikkelt zich door oefening, door te kiezen voor kwaliteit en smaak. Muziek is meer dan doen. Het is een vorm van persoonlijkheids ontwikkeling. Met muziek geeft je een kind extra bouwstenen mee om uit te groeien tot een evenwichtige en persoonlijke adolescent.
Om muziek voor jonge kinderen mogelijk te maken, zoeken we daarom met liefde en aandacht instrumentjes voor particulieren, opvanginstellingen en scholen. Dat het gewaardeerd wordt blijkt uit de vele reacties en bestellingen die we ontvangen.
Ook zijn er Muziek op Schootdocenten, die geheel op eigen kracht prachtige producten maken, verzameld door vele jaren lesgeven. Zoals Lieneke Schotanus die zelf "Beestenboel"ontwikkelde (verkrijgbaar bij ons:)
